Koło Naukowe Psychologii Lotniczej i Kosmicznej na SWPS

  • JF
  • JF's Avatar Topic Author
9 years 7 months ago #6616 by JF
JF created the topic: Koło Naukowe Psychologii Lotniczej i Kosmicznej na SWPS
Im loty kosmiczne stają się bardziej skomplikowane, tym większe są wymagania wobec umysłu i stanu emocjonalnego astronautów.

Lęk, emocjonalna nadwrażliwość, bezsenność, porywczość, depresja - te stany emocjonalne występują zarówno w kosmosie, jak i na ziemi. Jednak ziemskie problemy egzystencjalne nie mają prawa występować w przestrzeni kosmicznej. Podczas gdy Rosjanie mogą się poszczycić długą i bogatą historią lotów pozaziemskich, począwszy do lat 70-tych XX wieku, astronauci NASA mają doświadczenie tylko z krótkimi pobytami na statkach kosmicznych. Najnowsze programy są bardzo wymagające dla kosmonautów - dla realizacji misji i prawidłowego wypełniania rozkazów nie wystarcza tylko ogromna wiedza i określone cechy charakteru. Potrzebna jest także umiejętność zachowania równowagi psychicznej w długim okresie z dala od lekarzy oraz psychologów. Co się czuje gdy otacza nas tylko ziemna pustka Wszechświata?

Koło Naukowe Psychologii Lotniczej i Kosmicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie skupia się na szeroko pojętej tematyce oraz badaniach z zakresu psychologii lotniczej oraz kosmicznej.
Jesteśmy grupą studentów pod kierunkiem dr Hanny Bednarek, których pasją są badania psychologiczne związane z awiacją oraz podbojem kosmosu.

Jednocześnie pragnąłbym podziękować członkom Mars Society Polska za zaangażowanie oraz wsparcie w tworzeniu Koła oraz za nawiązanie współpracy bacawczej

Zapraszamy do kontaktu
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Please Zaloguj to join the conversation.

  • JF
  • JF's Avatar Topic Author
9 years 6 months ago #6618 by JF
JF replied the topic: Re: Koło Naukowe Psychologii Lotniczej i Kosmicznej na SWPS
Zapraszamy na nasz fanpage na FB:

www.facebook.com/pages/Ko%C5%82o-Naukowe...znej/313139038740287

Ruszyła rekrutacja do koła, chcesz wiedzieć więcej napisz - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

[ Dodano: 14-05-2012, 15:28 ]
Koło Naukowe Psychologii Lotniczej i Kosmicznej oraz Mars Society Polska serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu ,,Nieziemski gość\'\'.
24 maja czwartek o 18:00,odwiedzi nas doktor nauk o Ziemi w zakresie geologii Błażej Błażejowski - podzieli się z nami swoimi doświadczeniami z pobytu w habitacie FMARS! (jako jedyny Polak w siedmioosobowej, międzynarodowej grupie naukowców), prowadzonym przez Mars Society i NASA na wyspie Devon (Arktyka kanadyjska). Program był elementem międzynarodowych przygotowań do pierwszej załogowej misji na Marsa. Serdecznie zapraszamy!

24 maja czwartek o 18 sala N214

Termin i miejsce:
czwartek o 18 sala N214 w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie ul. Chodakowska 19/31
www.phacops.pl/pl/o_nas/279,dr-blazej-blazejowski
info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/B%C5%82a...tic_Research_Station

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/pages/Ko%C5%82o-Naukowe...znej/313139038740287

Please Zaloguj to join the conversation.

Time to create page: 0.306 seconds
Powered by Kunena Forum