Kolejna misja - Phoenix

  • MadDog
  • MadDog's Avatar Topic Author
14 years 3 months ago #411 by MadDog
MadDog created the topic: Kolejna misja - Phoenix
Cytuje z onet.pl:
Władze NASA oficjalnie pozwoliły na uruchomienie następnej misji na Marsa - wysłania tam lądownika Phoenix. Start zaplanowano na 2007 r.
Lądownik Phoenix jest częścią niskobudżetowego (386 mln dolarów) programu Mars Scout NASA. Start misji zaplanowano wstępnie na sierpień 2007 r. Po dziewięciu miesiącach, w maju 2008 r., Phoenix ma wylądować na Marsie i przez kolejne trzy miesiące prowadzić tam badania.

Zgodnie z planami Phoenix ma wylądować w rejonie północnego bieguna Marsa i badać tamtejszy klimat i warunki geologiczne. Będzie wyposażony w mechaniczne ramię, które wykorzysta do eksploracji warstw podłoża.Główny naukowiec misji Phoenix, Peter Smith, ma nadzieję, na odkrycia związane ze śladami życia na planecie - przeszłego lub obecnego.

Pierwotnie lądownik zbudowano dla potrzeb misji Mars Surveyor. Zmodyfikowany Phoenix będzie wyposażony w ulepszone wersje instrumentów naukowych, wykonanych dla lądownika Mars Polar Lander - zniszczonego podczas próby wejścia w atmosferę Marsa w 1999 r.

[ Dodano: Pon Lip 11, 2005 3:22 pm ]
Kilka szczegolow:
www.nasa.gov/missions/solarsystem/phoenix_water.html

Please Zaloguj to join the conversation.

  • Dawid
  • Dawid's Avatar
12 years 7 months ago #2231 by Dawid
Dawid replied the topic: Re: Kolejna misja - Phoenix
No to zobaczymy co ciekawego wynajdzie nasz nowy przyjaciel. A nuż znajdzie coś ciekawego.

Please Zaloguj to join the conversation.

Time to create page: 0.305 seconds
Powered by Kunena Forum