Bush to typowy polityk

More
16 years 4 months ago #30 by Marek Osipowicz
Marek Osipowicz created the topic: Bush to typowy polityk
Wiecie, trochę trudno jest napisać coś an ten temat. Bush to w końcu typowy polityk, który zawsze ma jakiś ukryty cel swoich zamiarów. Ja mam jednak dziwne wrażenie, że on za wszelką cenę chce być \"Panem\" całego świata. patrząc z politycznego punktu widzenia - zawładną jednym z najpotężniejszych gospodarczo państw świata - Irakiem. Dał przy tym do zrozumienia, że to całe ONZ i Unia Europejska nie ma sensu bo to i tak on podejmuje najważniejsze decyzje. Jest więc praktycznie prezydentem całej Ziemi. Teraz natomiast jakaś Europejska Agencja Kosmiczna chce wysłać ludzi na Marsa. Zgodnie ze swoimi ambicjami Bush nie może do tego dopuścić i robi wszystko co w swojej mocy aby to amerykanie pierwsi postawili stope na Marsie, tak sie się to zdarzyło na księżycu. Sadzę, że zrobi on wszystko w osiągnięciu tego celu. Tak już na marginesie to ja się zastanawiam, czy to on nie \"maczał palców\" w tym, że beagle 2 nie nadaje sygnału. :twisted:

Lord

Please Zaloguj to join the conversation.

  • MadDog
  • MadDog's Avatar
16 years 4 months ago #35 by MadDog
MadDog replied the topic: ;-)
Jasne... podstawili Beagle 2 haka ;-)

Please Zaloguj to join the conversation.

  • Ertis
  • Ertis's Avatar
16 years 3 months ago #52 by Ertis
Ertis replied the topic: Re: Bush to typowy polityk
Wydaje mi sie ze Bush nie boi sie ze to ESA pierwsza wysle ludzi na Marsa. ESA niewiele moze jak sie przekonaliosmy na przykladzie Beagla 2. Mysle ze Bush chce dokonac czegos wielkiego, zapisac sie w historii jako przezydent ktory mial duzy udzial w dokananiu czegos wielkiego (ladowaniu ludzi na Marsie). Bawi sie w drugiego Kenedy\'ego. No a poztym musi sie szykowac do wyborow, a wojna w Iraku raczej nie pozmoze mu ich wygrac wiec ratuje sie czym moze.

Please Zaloguj to join the conversation.

  • ALF
  • ALF's Avatar
16 years 3 months ago #60 by ALF
ALF replied the topic: Re: Bush to typowy polityk
mimo że to są polityczne deklaracje Busha pod publiczkę to wydaje mi się że pozytywną konsekwencją tego jego gadania będzie trochę szersze odkręcenie kurka z funduszami na badania (przynajmniej tymczasowo ;)

a co do tego kto pierwszy będzie na Marsie.. myślę że wyprawa będzie raczej wspólna NASA, ESA i ruscy. oczywiście amerykanin jako pierwszy postawi stopę na powierzchni Marsa jako przedstawiciel narodu \"przewodzącego światu\" bla bla bla (najważniejsze dla nas by na nogach amerykanina były buty z naszywką \"dobre bo polskie\" he he)

Please Zaloguj to join the conversation.

  • Dejmos
  • Dejmos's Avatar
16 years 3 months ago #87 by Dejmos
Dejmos replied the topic: Interpretacja przemowienia
Przodkowie Spirita i Oportunity czyli Lunochod 1 i 2, juz przed trzydziestu laty, wskazaly przyszly sposob badania kosmosu. Rosjanom wystarczylo tez, pare lotow Burana zeby dojsc do tego co Amerykanie dopiero teraz zrozumieli. Wahadlowiec to zbyt droga i niedojrzala technologia. Po ukonczeniu ISS trafia do muzeum. Budzet amerykanski nie przewiduje dalszego wspierania zalogowych lotow kosmicznych w takim stopniu jak do tej pory. O wygranej decyduje nie kto pierwszy na Marsa dotrze, tylko kto pierwszy tam na stale osiadzie. Na razie Amerykanie maja tam trzy roboty, nie zle jak na poczatek. Inwestycje na wyprawy bezzalogowe beda zwiekszone co ma ekonomiczne uzasadnienie. To oznacza wiekszy nacisk na wyprawy z robotami oraz ich rozwoj technologiczny, a to z kolei bedzie mialo pozytywny wplyw na gospodarke narodowa. W sektorze lotow zalogowych otrzymuja ten sposob rozne Firmy szanse na inwestowanie w..., pokaze przyszlosc - typuje na turystyke. Przy uwzglednieniu regul wolnego rynku, ma tez MSP zapewniony dalszy rozwoj.

Dziekuje Mateusz - uznanie.

Please Zaloguj to join the conversation.

  • Ertis
  • Ertis's Avatar
16 years 2 months ago #104 by Ertis
Ertis replied the topic: Re: Bush to typowy polityk
Dejmos napisal:

Rosjanom wystarczylo tez, pare lotow Burana zeby dojsc do tego co Amerykanie dopiero teraz zrozumieli. Wahadlowiec to zbyt droga i niedojrzala technologia.


O ile wiem to Buran polecial tylko raz i program nie przerwano, dlatego bo byl zly (czyt. nierentowny), ale poniewaz Rosja nie miala, za co go kontynuować (pamiętajmy, że Rosja była wtedy w takim kryzysie że nawet gdyby wysyłanie Burana kosztowałoby powiedzmy zaledwie 40 mln $ to i tak dla nich byłby to za wysoki koszt. Problem ekonomiczności wahadłowców jest dobrze wyjaśniony w książce Zubrina „Powstanie cywilizacji…” (polecam!) gdzie wyjaśnia on, dlaczego są one nierentowne. O ile pamiętam to według Zubrina głównym powodem jest nie wykorzystanie ich potencjału tzn. za mało lotów rocznie, a im byłoby ich więcej tym były by tańsze.

Please Zaloguj to join the conversation.

Time to create page: 0.401 seconds
Powered by Kunena Forum