kosmiczny monopol

 • Alcarcalimo
 • Alcarcalimo's Avatar Topic Author
12 years 1 week ago #4448 by Alcarcalimo
Alcarcalimo created the topic: kosmiczny monopol
taka propozycja zabawy. Co byście zrobili gdybyście otrzymali miliard dolarów z przykazem, że możecie je wykorzystać wyłącznie na działania zwiazane z kosmosem?


ja bym pewnie je stracił na jakiś bezsensowny projekt :mrgreen:

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Ateus
 • Ateus's Avatar
12 years 1 week ago #4449 by Ateus
Ateus replied the topic: Re: kosmiczny monopol
Ja bym zalozyl hotele - na ksiezycu i na ziemskiej orbicie.

Glowna atrakcja hotelu orbitalnego bylyby luksusowe apartamenty ze zmienna grawitacja oraz galerie widokowe do obserwacji powierzchni Ziemi.

Ksiezyc bylby dla milosnikow mocnych wrazen - rajdy pojazdami terenowymi oraz przeloty nad ksiezycowymi gorami i kraterami.

Oczywiscie fajnie byloby wykorzystac te kase na misje badawcze ale turystyka dalaby dodatkowy efekt - zdjelaby monopol naukowcow i wojskowych na loty w kosmos :)

Please Zaloguj to join the conversation.

 • ticonderoga
 • ticonderoga's Avatar
12 years 1 week ago #4450 by ticonderoga
ticonderoga replied the topic: Re: kosmiczny monopol
Ja bym stworzył system taniego transportu na orbitę i dalej w przestrzeń. I z jednego miliarda szybko zrobiłyby się dwa :mrgreen: W końcu ludzie muszą jakoś latać do hoteli Ateusa na orbicie i na Księżycu :wink: :mrgreen: :mrgreen:

A jak miałbym już te dwa miliardy, to za jeden zafundowałbym sprzęt kosmiczny dla każdej szkoły w Polsce, tylko po to, żeby zobaczyć zdziwione miny takich np. Amerykańców, jakby usłyszeli, że nasza młodzież wie więcej o Kosmosie niż oni :twisted:. Za drugi miliard kupiłbym sobie sto tysięcy książek, a za resztę hulałbym na tropikalnych wyspach :cool:

Please Zaloguj to join the conversation.

 • marcusos
 • marcusos's Avatar
12 years 1 week ago #4451 by marcusos
marcusos replied the topic: Re: kosmiczny monopol
Najpierw zamieniłbym dolary na złotówki albo euro, żeby ich warość nie spadła ;)
Potem pomagałbym krajom "trzeciego świata" zdobywać kosmos. Mają niższe koszty i więcej entuzjazmu niż obrzydliwie bogaty Zachód. Oczywiście z wykorzystaniem wiedzy i doświadczeń obecnych specjalistów. Sukcesy Murzynów czy Arabów pobudziłyby Amerykanów do wyścigu, bo ambicje nie pozwolą im przegrać z "czarnuchami". Wyłożą z własnej kieszeni kolejne miliardy...

Please Zaloguj to join the conversation.

 • fyszo
 • fyszo's Avatar
12 years 1 week ago #4456 by fyszo
fyszo replied the topic: Re: kosmiczny monopol
Nic doraźnego się nie zrealizuje ta taką kase. Ale można wybulić na plan socjotechniczny i wmówić ludziom że za 20 lat uderzy w nas kometa. Założyć centrum kryzysowe pobierające 1% pkb każdego kraju w zamian za szukanie technologi ratującej planetę. Potem tą rzekę kasy kierować na cele jakie się chce. Po 10 latach jak wszystko się rozwinie, zbudować superpotężny teleskop i stwierdzić że kometa sie rozpadła i że udostępnisz wszystkim krajom majątek organizacji oraz wszelkie dane dotyczące wszystkich badanych projektów.

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Alcarcalimo
 • Alcarcalimo's Avatar Topic Author
12 years 1 week ago #4464 by Alcarcalimo
Alcarcalimo replied the topic: Re: kosmiczny monopol
widze że mamy podobnie pokręcone umysły :wink:

też zastanawiałem się nad podobnym projektem. Znaczy napisać program, który by symulował zbliżanie się wielkiej asteroidy i wgrać go do każdego zkomputyrozowanego teleskopu na świecie ( w końcu to są jedne wielkie komputery teraz). Nasz kamyczek leciał by sobie tak przez 20 lat siejąc panikę i zmuszając rządy do przekazania wydatków na zbrojenia czy inne bezsensowne pożeracze pieniędzy na badania nad napędami kosmicznymi i budowę arek na innych ciałach niebieskich. Gdy pewnego pięknego dnia asteroida by się rozpadła i minęła Ziemie.

Plan ma pewne luki :mrgreen: ale cóż... :twisted:

Please Zaloguj to join the conversation.

Time to create page: 0.395 seconds
Powered by Kunena Forum