Najwcześniej, bo już 6 czerwca, wróciła do kraju drużyna Hyperion z Politechniki Białostockiej. Na lotnisku im. Chopina w Warszawie, studentów przywitała oficjalna delegacja na czele z rektorem Politechniki Białostockiej prof. Lechem Dzienisem oraz dziekanem Wydziału Mechanicznego prof. Andrzejem Sewerynem. 

Prosto z lotniska, zespół udał się do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na spotkanie z wiceminister prof. Darią Nałęcz. Następnie odbyła się wspólna konferencja prasowa. Pani wiceminister pogratulowała zespołowi Hyperion zwycięstwa w zawodach URC, z rekordowym wynikiem. Wspomniała także o sukcesie studentów z Politechniki Wrocławskiej, którzy zajęli drugie miejsce na tych zawodach. Obie drużyny są laureatami ministerialnego programu Generacja Przyszłości, przeznaczonego dla studentów i zespołów studenckich biorących udział w międzynarodowych konkursach naukowych i technicznych. Wiąże się on ze znacznym wsparciem finansowym projektów.

W poniedziałek 10 czerwca w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej odbyło się otwarte spotkanie z drużyną łazika Hyperion. Były obecne władze uczelni i media. Każdy miał okazję do osobistego złożenia gratulacji członkom zespołu. 

We wtorek 11 czerwca łaziki Scorpio 3 i Hyperion przyleciały do Budapesztu. Następnego dnia drogą lądową dotarły na lotnisko w Warszawie, gdzie czeka je odprawa celna. Jeśli wszystko poszło z planem to już dzisiaj 13 czerwca łaziki powinny być gotowe do odbioru w magazynie firmy spedycyjnej ExpoSped. Łazik Scorpio 3 ma zostać wysłany do Wrocławia, a Hyperiona odbierze zespół z magazynu w Warszawie. Jak podkreślają przedstawiciele firmy ExpoSped, transport łazików na zawody URC ma dla nich znaczenie prestiżowe. W związku z tym dokładają wszelkich starań aby przesyłki dotarły na miejsce bez problemów. 

Zespół SKNL z Politechniki Rzeszowskiej wrócił do Polski w sobotę, 8 czerwca. Nie mamy informacji kiedy łazik Legendary dotrze na miejsce.