Zespół Scorpio III jest już po ostatniej konkurencji pobierania próbki. Zadanie wykonali prawidłowo i bez problemów. We wczorajszej konkurencji obsługi panelu, zrealizowali 6 z 9 zadań przewidzianych przez instrukcję. Wynik byłby lepszy, lecz silny wiatr zerwał osłonę łazika, która na pewien czas zasłoniła widok z głównej kamery robota.

Widoczna jest instrukcja z 9 zadaniami do wykonania. Nad lewym górnym rogiem instrukcji są zamocowane dwa bolce. Są to styki do pomiaru napięcia, wytwarzanego przez ogniwo słoneczne, oznaczone + i - . Po wewnętrznej stronie obu szczęk manipulatora są zamocowane elektrody, połączone z elektronicznym układem pomiarowym, za pomocą którego jest badane napięcie na stykach.
Dobrze widoczne jest również narzędzie do czyszczenia baterii słonecznych. Przypomina obrotowa tarcze do polerowania.

Zespół Hyperion z Białegostoku ostatnie swoje zadanie, pomoc astronaucie, wykonał, jak zwykle wzorowo i jak zwykle w rekordowym czasie 13 minut. 

Zespół wszystkie zadania wykonał bardzo dobrze. Z niecierpliwością czekają na ostateczne wyniki i po cichu liczą na zwycięstwo w tej edycji zawodów.

Niepokojący jest brak informacji o zespole SKNL z Rzeszowa. Czyżby awaria okazała się na tyle poważna, że wyeliminowała zespół z rywalizacji w zadaniach terenowych?