Zespół Hyperion z Białegostoku jest już po pierwszej konkurencji. Jak sami deklarują poszło im bardzo dobrze. Odnaleźli ślady życia w pobranej próbce. Zadanie rozpoczęli o godzinie 8:00 lokalnego czasu, w Polsce godz. 16:00. Przed startem mieli 20 minut na rozłożenie anteny i sprzętu do sterowania łazikiem.

Te zadanie jest wykonywane w lokalizacji południowej, w której centrum znajduje się charakterystyczna jasna skała w kształcie walca. Na tym terenie, w 2011 roku były rozgrywane dwa zadania: poszukiwanie śladów życia i określenie położenia znaczników terenowych.

Zespół Hyperion jeszcze tego samego dnia o godzinie 14:00 (w Polsce 22:00) wziął udział w drugiej swojej konkurencji: zadanie serwisowe.  Polega ono na obsłudze panelu zgodnie z instrukcją. W odpowiedniej kolejności należy przerzucić przełączniki i wcisnąć przyciski oraz zmierzyć napięcie na stykach przed i po oczyszczeniu baterii słonecznych. Zawodnicy są zadowoleni, wykonali to zadanie w 100%. Jutro czeka ich rywalizacja w pozostałych dwóch konkurencjach. Zaczną od przejazdu terenowego.

Zespół Scorpio III z Wrocławia również zakończył swoją pierwszą konkurencje, czyli przejazd terenowy. Są zadowoleni ze swoich osiągnięć. Przejechali łazikiem przez 4 z 5 bramek.

 

Drugą konkurencją rozgrywaną przez zespół Scorpio III była pomoc astronaucie. Dostarczyli wszystkim czterem astronautom odpowiednie paczki. Nie obyło się bez małych problemów. Łazik zawiesił się na górce i niezbędna była interwencja z bazy. Za co zespół otrzymał punkty karne odejmowane od sumy punktów zdobytych w tej konkurencji.

Sytuacja zespołu SKNL z Rzeszowa nie wygląda zbyt dobrze. Łazika nie odebrali, tak jak planowali 29 maja wieczorem, lecz dopiero 30 maja około południa. Jak podróż minie bez przeszkód to powinni dotrzeć w drugi dzień zawodów do Hanksville i jest szansa, że wezmą udział we wszystkich konkurencjach. Decyzja należy od organizatorów zawodów i czasu w którym łazik w pełnej gotowości stawi się na placu boju. Część zespołu, która wyruszyła z Los Angeles wcześniej, dotarła do Hanksville 30 maja. Wzięli oni udział w konkurencji, w której nie jest potrzebny łazik, a mianowicie: prezentacja zespołu. Liczymy na to, ze pozostała część drużyny z łazikiem dotrze dzisiaj na miejsce i wezmą udział w pozostałych czterech konkurencjach terenowych.