Wczoraj pogoda dopisała. Deszcz już nie padał i zespoły mogły obejrzeć miejsce rozgrywania zawodów i przetestować swoje konstrukcje w warunkach pustynnych.

Dzisiaj pierwszy dzień zawodów URC 2013. Jak zwykle rano odbędzie się odprawa dla wszystkich ekip biorących udział w rywalizacji. Zespół Hyperion z Białegostoku startuje dzisiaj o 8:00 czasu lokalnego, w konkurencji pobieranie próbki. Zespół Scorpio III z Wrocławia startuje o 10:00 lokalnego czasu. Nie mam jeszcze informacji w jakiej konkurencji. W Polsce będzie to odpowiednio godzina 16:00 i 18:00. Liczymy na to, że po zakończeniu rywalizacji zespoły napiszą jak im poszło wypełnianie zadań konkursowych przewidzianych na dzisiejszy dzień.

Nie ma nowych wiadomości w sprawie zespołu SKNL z Rzeszowa. Mieli odebrać łazik 29.05 w Los Angeles i od razu udać się w drogę do Hanksville. Mają do przejechania ponad 1000 km więc na pewno nie zdążą na pierwszy dzień zawodów. Mam nadzieję, że uda się przełożyć ich konkurencje na drugi i trzeci dzień zawodów.

Trzymamy kciuki za jak najlepszy występ naszych zespołów.