8 maja 2013 r. w Warszawie miało miejsce spotkanie Premiera z laureatami pierwszej edycji konkursu Generacja Przyszłości. Konkurs ogłoszony przez MNiSW jest przeznaczony dla studentów i zespołów studenckich biorących udział w międzynarodowych konkursach i zawodach naukowych i technicznych.

Jedną z nagród wręczanych przez Premiera Donalda Tuska i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbarę Kudrycką otrzymał zespół Hyperion z Politechniki Białostockiej.

Na przełomie maja i czerwca weźmie on udział w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge, organizowanych co roku przez The Mars Society na pustyni w stanie Utach, w pobliżu analogu bazy marsjańskiej.

Prezentowany, w ogrodach Kancelarii Premiera, łazik Hyperion wzbudził duże zainteresowanie obserwatorów. Premier Donald Tusk pytał członków zespołu o szczegóły techniczne łazika i zawodów oraz życzył im powodzenia.

W środę 15 maja o godzinie 15:15 w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się konferencja prasowa i prezentacja łazików przed wyjazdem polskich zespołów na zawody University Rover Challenge 2013.

Na konferencji zaprezentują się trzy zespoły: Scorpio3 z Politechniki Wrocławskiej, Hyperion z Politechniki Białostockiej i SKNL Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej. Obecne będą również zespoły z Torunia i Krakowa, które nie zdążyły ukończyć przygotowań i zespoły z Warszawy, Szczecina i Lublina, które chcą wystartować w przyszłorocznej edycji zawodów.