W 2007 roku The Planetery Society wyśle na Marsa specjalny dysk DVD na pokładzie lądownika Phoenix, kolejnej misji odkrywczej NASA. Projekt ten nadzorowany jest przez Petera Smitha z University of Arizona. Dysk zawierać ma "Wizje Marsa" - kolekcje opowiadań, eseji i sztuki inspirowanej Marsem z XIX i XX wieku. Zawierać będzie również słynne słuchowisko radiowe z 1938 roku "Wojna światów", które wywołało panikę w USA. Ludzie z całego świata mogą dopisać swoje imię do tego archiwalnego dysku, które obok prac Carla Sagana, Isaaca Asimova, Raya Bradbury, Artura C. Clarka i wielu innych osiągnie powierzchnie Marsa.

Dopisz się więc na stronie (ang.): http://planetary.org

Zapisy możliwe są do 1 lutego 2007 roku, potwierdzane są certyfikatem. Zanim więc postawisz stope na Marsie, Twoje imię już tam będzie!

Phoenix będzie pierwszym lądownkiem badającym marsjańską arktykę. Zaprojektowany jest by szukać i badać zamrożoną wodę, wyposażony jest w bogaty zestaw instrumentów do badań oraz mechaniczne ramię zdolne kopać grunt do metra głębokości. Naukowcy mają nadzieję znaleźć dowody na istnienie zamarzniętej wody pod powierzchnia Marsa, misja ma dostarczyć danych pomocnych astrobiologom w pracach nad odszukaniem śladów potencjalnego życia na Marsie.

Phoenix wystartuje w sierpniu 2007 roku, na Marsa dotrze w maju 2008. Dysk DVD zawierać bedzie dodatkowo pozdrowienia i esej Petera Smitha, oraz dane dotyczące misji Phoenix. "Ponieważ dysk DVD będzie widoczny na zdjęciach kalibracyjnych, Ci którzy wyślą na nim swoje imię, będą mogli oglądać siebie na Marsie. W pewnym sensie, oczywiście." - powiedział Bruce Betts, kierownik projektu.

Wysłanie tego dysku DVD to już druga próba The Planetary Society umieszczenia wiadomości na Marsie. Pierwsze "Wizje Marsa" miały być dostarczone przez rosyjską misję Mars96, która zakończyła się fiaskiem zaraz po starcie.

Oryginalny artykuł:
(ang.): http://www.marsdaily.com/reports/Your_Name_Can_Go_To_Mars_999.html