Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że ESA przygląda się grom komputerowym, widząc w nich narzędzie do nauki i rozwijania zainteresowania kosmosem. NASA nie tylko się przygląda. 6 lipca szerszej publiczności udostępniona zostanie Moonbase Alpha – krótka gra komputerowa, stworzona jako wstępny projekt mający dowieść, że gry oparte na treściach NASA i najnowszej technologii mogą jednocześnie dostarczać rozrywki i promować nauki ścisłe.

Opracowanie: Joanna Jodłowska

20 minutowa misja Moonbase Alpha odbywać się będzie na (pokazanej w 3D) powierzchni Księżyca. W bazę znajdującą się na powierzchni tego satelity uderzył meteor, powodując istotne uszkodzenia. Gracze sterować będą astronautami, którzy muszą naprawić najważniejsze systemy bazy i przywrócić dopływ tlenu – rozgrywka jest z założenia wieloosobowa.

Projekt Moonbase Alpha jest finansowany przez NASA, zaś za jego wykonanie odpowiadają The Army Game Studio (związane z America’s Army – popularną grą akcji, promującą armię Stanów Zjednoczonych) oraz Vitrual Heroes (dostawca rozwiązać edukacyjnych i szkoleniowych opartych na zasadach gier).

Moonbase Alpha będzie można pobrać już od 6 lipca za pomocą Steam (sieci dystrybucji elektronicznej). Obecnie można natomiast obejrzeć zwiastun (w języku angielskim).

Tekst stworzony na podstawie notki prasowej NASA i strony Moonbase Alpha.