Zespół ABM Space Education testuje marsjański georadar na łaziku Magma White
 
Łazik Magma White z Torunia posłuży jako platforma testowa podczas najnowszej symulowanej misji marsjańskiej w austriackich jaskiniach masywu Dachstein, w dniach od 27 kwietnia do 1 maja. Dzięki staraniom Mars Society Polska zespół ABM SE został zaproszony do udziału w testach przez Austriackie Forum Kosmiczne, organizatora symulacji. Austriacy testować będą najnowszą wersję skafandra kosmicznego Auoda oraz systemy zdalnego zarządzania misją z centrum kontroli w Insbrucku. Przeprowadzony zostanie test sterowania łazikiem Magma White ze skafandra, za pomocą komend głosowych i specjalnej rękawicy. Jednak głównym zadaniem łazika będą wspólne pomiary geofizyczne z zespołem francuskiego georadaru Wisdom. Urządzenie to w 2018 roku poleci na Marsa wraz z europejskim łazikiem Exomars. Łazik Magma White został dostosowany do testów dzięki współpracy technologicznej ABM SE oraz firm TME i Archimedes, które dostarczyły specjalistycznych komponentów. Na opracowanie wyników symulacji złożony został wniosek o grant naukowy wraz z zespołem dr Natalii Zalewskiej z Centrum Badań Kosmicznych PAN. 
Dla ABM SE misja stanowi część programu rozwoju zdalnego symulatora marsjańskiego ReMY, na który finansowanie pozyskane będzie poprzez portal społecznościowy Kickstarter.com. Ponadto w testach w Dachstein udział bierze szereg zespołów naukowych, w tym z JPL/NASA oraz z francuskich i austriackich uczelni. Jeśli testy w Dachstein wypadną pomyślnie, w przyszłym roku planowana jest miesięczna misja do pustynnego Maroka. Więcej na stronie http://mission.oewf.org/ oraz http://www.abmspace.com/index.php/Projects/Dachstein2012 . Rezultaty misji przedstawione zostaną na spotkaniu prasowym po powrocie.
 
 
Chcesz samodzielnie pokierować marsjańskim łazikiem? Zapraszamy na http://www.kickstarter.com/projects/kazimierzblaszczak/remy-the-remote-mars-yard