Tegoroczna edycja zawodów European Rover Challenge zapowiada się bardzo ciekawie.

Będzie się składała z dwóch niezależnych imprez. Space Days Poland i ERC 2015. Informacje na ten temat ogłosił Łukasz Wilczyński 16 lutego na konferencji prasowej w Ministerstwie Gospodarki poświeconej wsparciu rozwoju przemysłu, innowacji i przedsiębiorczości w sektorze kosmicznym w Polsce. Oprucz wystapień przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, PARP, PolSa odbyła się prezentacja łazika zbudowanego przez zespół Impuls z Politechniki Świetokrzyskiej.

Space Days Poland 3-4 Września, Kielce. Wydarzenie ma charakter konferencji biznesowej, której celem jest zbliżenie polskich firm i instytucji z podmiotami sektora kosmicznego m.in. z Brazylii, Izraela, USA oraz Europy. W programie prezentacje na temat możliwości współpracy między polskimi i zagranicznymi firmami i instytucjami. Nowych możliwości finansowania projektów i pozyskiwania kapitału na inwestycje z sektora kosmicznego. Spotkania B2B i prezentacje ofert dla potencjalnych kontrahentów. Sesje mentoringowe dla konstruktorów łazików studenckich. Konferencji towarzyszą Targi Kosmiczne, na których polskie firmy sektora kosmicznego i okołokosmicznego mają możliwość pokazania się zarówno odbiorcy biznesowemu, jak i szerszej publiczności. Konferencja i targi odbędą się w Kielcach.

European Rover Challenge 2015 5-6 września, RCNT Podzamcze k/Chęcin.

Impreza składa się z zawodów łazików marsjańskich budowanych przez zespoły studenckie z polski i zagranicy. Zespoły i ich konstrukcje będą rywalizowały w czterech konkurencjach terenowych symulujących misje marsjańskie. Zawodów robotów profesjonalnych, będących na wyposażeniu policji, straży granicznej, straży pożarnej. Pikniku naukowo-technologicznego.

Na zdj. od lewej: rzecznik prasowy MG Danuta Ryszkowska-Grabowska, Prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak, wiceministrowie gospodarki Grażyna Henclewska i Arkadiusz Bąk, prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej Łukasz Wilczyński, Członek Mars Society Polska.

 

 

 

Zespół Impuls z Politechniki Świetokrzyskiej